Folia aluminiowa – do czego się może przydać

O tym, że folia aluminiowa służy do pieczenia, gotowania i przechowywania żywności wie chyba każdy. Ale nie każdy wie, że tej samej folii możemy użyć do wielu innych domowych czynności. A jakich?

  1. Po pierwsze może być ona zamiennikiem dla zmywaka z wełny stalowej gdy chcemy wyczyścić mocno zabrudzony garnek. Wystarczy, że zwiniemy folię w kulkę i za jej pomocą wyszorujemy brudne naczynie.
  2. Folii możemy też użyć aby wyczyścić srebro. Do pojemnika wlewamy gorącą wodę, wsypujemy dużą łyżkę soli, porwane kawałki folii i srebro. Zamykamy pojemnik i odstawiamy na jakiś czas (najlepiej na kilka godzin). Dobrze jest co jakiś czas pomieszać wodę, tak by kawałki folii poocierały się o srebro. Gdy srebro będzie się czyściło, woda będzie stawała się coraz bardziej matowa i lekko brązowa. Po wszystkim wystarczy wytrzeć srebro w ściereczkę.
  3. Świetnie sprawdza się prasowanie przy pomocy folii aluminiowej. Należy ją rozłożyć pod pokrowcem na desce. Dzięki odbijaniu ciepła od żelazka łatwiej będzie rozprasować niektóre zagniecenia.
  4. Folią można także podostrzyć nasze nożyczki. Wystarczy, że się przez chwilę potnie folię. Już po kilku nacięciach powinno być widać różnicę.
  5. Niedokończoną pizzę można zawinąć w folię i schować do zamrażarki. Gdy znów nas najdzie ochota by coś przekąsić wystarczy podgrzać w piekarniku w 200° taką pizze przez 10-15 minut, a znów będzie chrupiąca i nie straci walorów smakowych.
  6. Folia może się przydać też na wycieczce lub biwaku. Wystarczy patyk w kształce procy owinąć lekko folią. Pomiędzy patykami zrobi się zagłębienie, w którym idealnie będzie można piec nad ogniskiem.

Macie jakieś inne sposoby na folię aluminiową? Dajcie znać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s