Targi mieszkań – czy warto się na nie wybrać?

logotypelargeW dzisiejszych czasach chcąc kupić nowe mieszkanie możemy spokojnie z domu obejrzeć setki ofert w internecie. Jeśli znajdziemy już coś ciekawego można umówić się z deweloperem i omówić szczegóły. Ale jeśli jesteśmy zainteresowani kilkoma ofertami lub miejscami wtedy na takie spotkania zazwyczaj trzeba poświęcić kilka dni. Aby przejrzeć najświeższe oferty i od razu porozmawiać o nich dobrym wyjściem będą targi mieszkań.

Odbywają się one głównie w większych miastach kilka razy do roku. Wstęp na nie jest albo bezpłatny albo kosztuje kilka złotych. W zamian zostaniemy obdarowani wieloma broszurami i katalogami na temat najnowszych inwestycji. Na miejscu będziemy mieć też okazję obejrzeć prezentacje multimedialne lub też makiety sprzedawanych obiektów. Poza tym przy każdym stoisku znajdzie się ktoś kto chętnie opowie o mieszkaniach i lokalizacji osiedla. Deweloperzy często także posiadają własny doradców finansowych więc przy okazji dowiemy się jak taki zakup będzie wyglądał od strony pieniężnej. Podczas targów jest także możliwość by od razu umówić się na obejrzenie takiej inwestycji.

Wybierając się na targi warto się do nich troszkę przygotować. Dobrze by było już chociaż mniej więcej wiedzieć:

  • W jakiej dzielnicy chcielibyśmy szukać mieszkania/domu
  • Ile jesteśmy w stanie przeznaczyć pieniędzy na dany zakup i czy planujemy kredyt
  • Jaka powierzchnia mieszkania nas interesuje i które piętro byśmy preferowali
  • Dostęp do jakich miejsc by nas interesował (tereny zielone, infrastruktura, komunikacja)

osiedle-lake-park-na-sluzewcu-juz-w-przedsprzedazy-163047-900x900

Plusem targów jest także możliwość skorzystania z różnych promocji dla uczestników. Czasem może być to darmowy garaż jeśli się podpisze wstępną umowę, innym razem o kilka tys. tańszy zakup. Niektórzy organizatorzy mają w swojej ofercie także konkursy, w których można wygrać, np. voucher na zakupy w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Dodatkową atrakcją często są też seminaria, na których można posłuchać o tym na co zwracać uwagę kupując mieszkanie, jak brać kredyt czy też jak urządzać mieszkanie.

Czasami targi mieszkań są też połączone z targami budowlanymi. Wbrew nazwie nie odnoszą się one jedynie do kwestii budowania własnego domu. Bardzo często można na nich znaleźć wystawców, którzy pomogą nam z remontem. Wśród nich znajdziemy na pewno także firmy oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne do domów, systemy grzewcze, termoizolacyjne i wiele innych, które pomogą nam usprawnić remont czy też wyposażenie wnętrza.

Tak więc: czy warto wybrać się na targi mieszkaniowe? Zdecydowanie TAK.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s