Kolagen naturalny – czy warto?

kolagen naturalnyKolagen jest najważniejszym białkiem w naszym ciele. Stanowi on około 30% wszystkich protein w organizmie. Jest odpowiedzialny między innymi za elastyczność skóry, odnowę komórek, sprężystość stawów czy choćby ograniczanie rozprzestrzeniania się ciał patogennych. Ubytek kolagenu np. ze skóry powoduje znane wszystkich powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Osoby z niedoborem kolagenu silniej odczuwają następstwa wysiłku lub przemęczenia. Od mniej więcej 25 roku życia zawarte w naszym ciele włókna kolagenu zaczynają tracić swoją elastyczność i wytrzymałość. Gdy ten proces postępuje coraz bardziej to zaczyna nam słabnąć wzrok i kości, twardnieją ścianki naczyń krwionośnych, a skóra zaczyna się marszczyć.

Jeden z ciekawszych sposobów opóźnienia tego procesu daje nam dziś kosmetyka w formie naturalnego kolagenu. Początkowo był on pochodzenia zwierzęcego, jednak nie spełniał on oczekiwań. Dopiero dopracowanie formuły i stworzenie tego kosmetyku na bazie kolagenu rybnego zaczęło wykazywać odpowiednie działanie.

Czym jest kolagen naturalny?

Kolagen z ryb jest w pełni naturalnym białkiem jakie jest otrzymywane tylko z określonych gatunków ryb. Jego doskonałe działanie jest związane z delikatną ekstrakcją kolagenu, głównie ze skóry tołpygi, który zachowuje swoją strukturę potrójnej helisy. Jest to pierwszy na świecie preparat zdolny metodą nieimplantową skutecznie dostarczać skórze to, czego brakuje jej, by zachować młodość – uzupełniać niedobór kolagenu rozpuszczalnego.

Kolagen Naturalny jest produktem wolnym od jakichkolwiek barwników, czy aromatów chemicznych. Jego skład tworzą wyłącznie:

 • woda
 • czyste białka nieuczulające
 • glikol kaprylowy – krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy. Dodawany do kolagenu w odpowiednim momencie tworzenia pozwala na ominięcie etapu dodawania sztucznych konserwantów. Został tu zastosowany ze względu na swoje działanie hamujące rozwój mikroorganizmów. Dzięki temu możemy korzystać z produktu nawet do kilkunastu miesięcy bez obawy o to, że się zepsuje. Glikol kaprylowy występuje w kolagenie naturalnym także jako substancja nawilżająca.
 • elastyna – tkanki obfitujące w elastynę po rozciągnięciu lub ściśnięciu odzyskują swój pierwotny kształt i wielkość.
 • kwas mlekowy.

Duże znaczenie w długim działaniu produktu ma także fakt, że kolagen naturalny dzięki zastosowaniu dozowników, nie ma praktycznie nigdy kontaktu ze źródłem bakterii i grzybów jakim często są palce użytkownika.

Kolagen rybi jest stosowany między innymi na:

 • alergie skórne
 • trądzik zwykły
 • zmarszczki
 • oparzenia
 • rozstępy
 • koi ukąszenia
 • rozjaśnia popękane naczynka krwionośne

Szerokie  zastosowanie kolagenu naturalnego może zastąpić wiele kosmetyków używanych na co dzień. Opakowanie 50ml przy stosowaniu 2-3 razy dziennie wystarcza na około 2 – 3 miesiące.

Sposób używania

Kolagen stosuje się na dokładnie umytą i koniecznie wilgotną skórę. Należy nałożyć cienką warstwę i delikatnie wklepać w skórę. Nie należy stosować kolagenu po bezpośrednim używaniu toniku z alkoholem, gdyż kolagen może się ściąć.

Po wchłonięciu kolagenu, aby uniknąć uczucia napięcia skóry można zastosować delikatny krem odżywczy lub nawilżający, który nie zawiera kwasów owocowych, cynku, ceramidy czy retinolu. Nakładanie kremu, który będzie zawierał jeden z tych składników, spowoduje iż kolagen straci swoje właściwości, a stosowanie w tym czasie żelu nie przyniesie dla skóry pożądanych efektów. Aby użyć takiego kremu na skórę należy odczekać około 30 minut od nałożenia kolagenu.

Link do recenzji kolagenu naturalnego: Kolagen naturalny – moja recenzja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s